30 بهمن 1396 ساعت 13:45

واحد اسکان

یکشنبه, 05 مهر 1394 ساعت 06:00

45 هزار نفر در کاروانهای زائرین پیاده امام رضا (ع) ثبت نام کرده اند

خبر ایرنا : مشهد - ایرنا - مسوول روابط عمومی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده امام رضا (ع) گفت: تاکنون 45 هزار نفر برای سفر به مشهد طی دهه آخر ماه صفر در کاروان های زائرین پیاده رضوی ثبت نام کرده اند.  

حسین رضایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال گذشته طی این ایام 136 هزار و 88 زائر پیاده از 62 شهر کشور وارد مشهد شدند که دورترین مسیر آنها مسیر کرمان و شیراز بود.

وی اظهار داشت : امسال هم خدمات دهی برای همین تعداد زائر در نظر گرفته شده که بسته به شرایط جوی می تواند افزایش یابد.

وی گفت: فقط در روز 28 صفر سال گذشته 40 هزار زائر پیاده وارد مشهد شدند.

وی همچنین از استقرار 85 ایستگاه صلواتی برای پذیرایی از زائران پیاده امام رضا (ع) در محورهای پنج گانه منتهی به مشهد خبر داد و افزود: این ایستگاه ها در فاصله پنج کیلومتر از یکدیگر هر یک در وسعت 600 متر مربع ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: 35 ایستگاه دیگر در این محورها مورد نیاز است که با کمک خیرین و دستگاه ها و بخش های مختلف در حال راه اندازی هستند.

رضایی گفت: طی هماهنگی های انجام شده با استان های همجوار، 18 ایستگاه نیز در محورهای خراسان شمالی و هشت ایستگاه در مسیر زائران پیاده خراسان جنوبی استقرار می یابند.

وی ادامه داد: به منظور آمادگی های هر چه بیشتر و هماهنگی میان بخش های مختلف تاکنون پنج همایش از جمله برای مدیران کاروان های زیارتی و مدیران اسکان در استان برگزار شده و امکانات بهداشتی، درمانی، تغذیه ای و رفاهی برای استقرار زائران تدارک دیده شده است.

او افزود: امسال برای اسکان حدود 40 هزار زائر پیاده برنامه ریزی شده و برای تغذیه و ارائه خدمات مناسب به آنان نیز تدارک لازم صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان هم رباط های مسیر را برای اسکان زائران در طول جاده ها اختصاص داده و اداره کل اوقات و امور خیریه نیز اماکن و بقاع متبرکه را برای این منظور مهیا نموده است.

وی با بیان اینکه امروز خدمتگزاری به زائران پیاده به کار ملی تبدیل شده است، افزود: گروه هایی از استان های شمالی کشور، فارس و مانند آن برای خدمت به زائران پیاده به خراسان رضوی می آیند و با استقرار در ایستگاه های صلواتی در این زمینه فعالیت می کنند.

وی گفت: اعضای شورای های اسلامی روستاها نیز در طول مسیر زائرین پیاده همکاری و مشارکت بسیار نزدیک با آنان دارند و خدمت رسانی مورد نیاز را انجام می دهند./

http://www7.rkhorasan.irna.ir/fa/News/80952579/

تعداد بازدید : 10138 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

اکثرا ابری

15°درجه

مشهد مقدس

اکثرا ابری
سه شنبه ۲°درجه / ۹°درجه SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۲°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۲°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری