30 بهمن 1396 ساعت 13:45

واحد فرهنگی

یکشنبه, 05 مهر 1394 ساعت 05:41

کمیته‌های فرهنگی تبلیغی ارائه خدمات به زائران پیاده تشکیل می‌شود

حمدحسن واحدی در جلسه کارگروه زائران پیاده  استان که با حضور معاون هماهنگی امور زائران استانداری برگزار شد گفت: مسوولیت تشکیل کمیته  زیرساختی با دفتر فنی استانداری و مسوولیت راه اندازی کمیته فرهنگی و تبلیغات برعهده دفتر امور فرهنگی زائران قرار دارد.وی ادامه داد: مدیران کل این دفاتر بایستی حوزه ی وظایف و اختیارات این کمیته هارا جهت ارایه و تصویب در جلسه آینده ی کارگروه تدوین کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه کمیته  زیرساخت ها، کمیسیون های دوگانه امداد و ایمنی و سلامت را با مسوولیت اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و کمیسیون تسهیلات و پشتیبانی و اسکان را با مسوولیت جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده تشکیل خواهد داد، گفت:

کمیته  امور فرهنگی و تبلیغات نیز ساختار اجرایی را دنبال خواهد کرد. واحدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت استقبال از زائران پیاده در سال جاری افزود: امسال بسته های فرهنگی در دو سطح تهیه می شود که یک قسمت از آن در بین راه و توسط جمعیت خدمتگزاران و بخش دیگر توسط شهرداری مشهد و با نظارت فرمانداری آماده و بین زائران توزیع خواهد نمود.

وی لزوم نگاه فرا استانی به مبحث زائران پیاده ی بارگاه منور رضوی را ضروری دانست و بیان کرد: به منظور جذب کمک‌های خیران از سراسر کشور برگزاری گردهمایی هایی با حضور مسوولان کاروان ها و تقدیر از افراد  برتر در این حوزه موثر خواهد بود.

وی تقویت امکانات رفاهی بهداشتی در ایستگاه های بین راهی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بخشی از هزینه‌های لازم جهت ایجاد این زیرساخت ها از محل بودجه  زیارت تامین خواهد شد.گفتنی است در این جلسه مقرر شد به سبب نزدیک شدن به ماه محرم و صفر از این پس جلسات کارگروه هر 15 روز یک بار برگزار و احکام لازم برای اعضای کارگروه صادر می شود.

 

تعداد بازدید : 1233 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اوقات شرعی

وضعیت آب و هوا

اکثرا ابری

15°درجه

مشهد مقدس

اکثرا ابری
سه شنبه ۲°درجه / ۹°درجه SP_WEATHER_RAIN_AND_SNOW
چهارشنبه ۲°درجه / ۱۲°درجه اکثرا ابری
پنج شنبه ۲°درجه / ۱۵°درجه اکثرا ابری